برنامه کوددهی باغات و مزارع

امروزه یکی از چالش‌هایی که کشاورزان عزیز با آن مواجه هستند نحوه مدیریت تغذیه در باغات و مزارع است. این مدیریت کوددهی شامل مواردی مثل انتخاب نوع کود، زمان مصرف، مقدار و روش مصرف آن‌هاست که به عنوان چهار اصل مهم در تغذیه گیاهی شناخته می‌شوند.

یکی از خدماتی که در کشاورزا ارائه می‌شود، ارائه برنامه کودی اختصاصی برای شما عزیزان است که در این صفحه می‌توانید درخواست خود را ارسال کنید تا کارشناسان واحد آموزش برنامه متناسب با کشت و کار شما را نگارش و تقدیم کنند.

برنامه کوددهی چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

برنامه تغذیه یا کوددهی دستورالعملی است که در آن نوع کودهای مصرفی، زمان، مقدار و روش مصرف آن‌ها در طول فصل رشد مشخص شده است.

اصول مهم در تغذیه باغات و مزارع

درصورتی که از لحاظ سایر عوامل مثل اقلیم، تامین آب و نوع رقم محدودیتی وجود نداشته باشد با تغذیه صحیح می‌توان به عملکردهای مطلوبی دست یافت.

بسیاری از کشاورزان از ما سوال می‌کنند که چه از کودی برای افزایش عملکرد فلان محصول استفاده کنم؟ 

گیاهان برای رشد و تولید مطلوب به حدود 16 نوع عنصر غذایی نیاز دارند که 3 مورد از آنها از طریق آب و هوا تامین می‌شود اما 13 مورد دیگر را باید از طریق کودها در اختیار گیاهان قرار دهیم. زمانی که از یک کود استفاده می‌کنید حداکثر می‌توانید 1 تا 3 عنصر پرنیاز گیاه را تامین کنید اما بقیه عناصر چه می‌شود؟

تفاوت برنامه کوددهی عمومی و اختصاصی

یکی از اشتباهات رایجی که بین بعضی از کشاورزان دیده می‌شود این است که برنامه‌های عمومی تغذیه‌ای را بصورت مشترک برای تمام کشت و کارها اجرا می‌کنند. بعضی از کارشناسان محترم نیز هم دستورالعمل‌ها را بصورت عمومی توصیه و تجویز می‌کنند.

اما به نظر شما این روش درستی برای کوددهی است؟

اگر تابحال با برنامه‌های عمومی باغ یا مزرعه خود را مدیریت می‌کردید، توصیه می‌کنیم از اجرای آنها خودداری کنید. شاید این برنامه‌ها نتیجه‌ای داشته باشند اما نمی‌توانند گیاه را به پتانسیل عملکرد برسانند.

ما در کشاورزا، به معایب و کاستی‌های برنامه‌های عمومی واقف هستیم و با علم به این موضوع یک برنامه کوددهی اختصاصی و متناسب با نوع کشت شما ارائه می‌دهیم.

در برنامه غذایی اختصاصی که تقدیم شما می‌کنیم، موارد زیر را براساس نوع گیاه، شرایط اقلیمی، مشکلات موجود در باغ یا مزرعه و توان مالی کشاورز پوشش داده‌ایم:

سوالات متداول

در همین صفحه‌ روی دکمه “دریافت برنامه غذایی” کلیک کرده و در واتساپ با کارشناس مربوطه ارتباط برقرار کنید تا راهنمایی‌های لازم انجام شود.

برنامه‌ای که تقدیم شما می‌شود براساس بهترین و با کیفیت‌ترین کودهای موجود در بازار ایران نگارش می‌شود تا باخیالی راحت از بابت کیفیت کودها، کار خودتان را براحتی پیش ببرید. اگر از قبل کودی تهیه کرده و در انبار موجود دارید، درصورت درخواست شما و بعد از حصول اطمینان از کیفیت آنها می‌توانیم براساس آن کودها نیز برنامه اختصاصی ارائه دهیم.

درحال حاضر بابت نگارش برنامه‌های غذایی مبلغی دریافت نمی‌شود و رایگان است.

برنامه کوددهی برای انواع درختان میوه دانه‌دار و هسته‌دار،، مرکبات، انار، پسته و انواع کشت‌های زراعی مانند گندم، جو، ذرت، کلزا، زعفران، نخود، عدس، گوجه فرنگی و … نگارش می‌شود.

باتوجه به اینکه برای هرکشاورز بصورت اختصاصی و براساس شرایط باغ و مزرعه ایشان برنامه نوشته می‌شود و تعداد بالای درخواست‌ها، زمان تحویل هر برنامه 3 الی 4 روز کاری طول خواهد کشید.

بعد ازاینکه برنامه آماده شد، کارشناسان واحد آموزش با شما تماس گرفته و فایل برنامه از طریق شبکه‌های اجتماعی تقدیم خواهد شد. در صورت درخواست، نسخه چاپی آن نیز به آدرس پستی مورد نظر شما قابل ارسال است.

برای کسب اطلاعات بیشتر دراین زمینه با ما از طریق شماره‌های 091432222930 و 09380958871 در ارتباط باشید.